niedziela, 14 grudnia 2014

Zabłocka mgiełka solankowa, jodowo-bromowa - Moja opinia
Opis producenta:
"Zabłocka Mgiełka Solankowa jodowo-bromowa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Służy do naturalnych, domowych sposobów leczenia: anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia. Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowym. Domowe inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust są jednymi z najstarszych rodzajów zabiegów leczniczych. Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu, brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzanie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.


Skład

Zawartość ważniejszych składników:
wapń> 800 mg/l
brom> 120 mg/l
magnez>400 mg/l
jod>100 mg/l
NaCl - 3%
pH-7
Nadto w składzie znajdują się m.in. potas, żelazo, selen, krzemiany, wodorowęglany i wiele innych mikroelementów.

Wskazania

Od lat stosowana do:
  • właściwego nawilżania dróg oddechowych,
  • wzbogacania atmosfery pomieszczeń w jod i inne minerały,
  • nawilżania i oczyszczania  pomieszczeń z pyłków oraz alergenów,
  • ujemnego jonizowania powietrza,
  • ułatwienia i podniesienia komfortu oddychania.

Dawkowanie

Zastosowanie : w urządzeniach do nawilżania, rozpylania oraz inhalatorach. Stosowanie w stanie naturalnym lub w postaci roztworu fizjologicznego, który otrzymamy mieszając 1 część solanki z 2 częściami czystej wody."
ok 10-12 zł za 950 ml
Zabłocką Mgiełkę Solankową stosujemy prawie 3 tygodnie. Robię nią inhalacje wlewając do nebulizatora, a także wlewam do nawilżacza powietrza. Mgiełka jest w plastikowej ciemnej, dużej butelce. Zapach delikatny i słabo wyczuwalny, tzn jak wleję do nawilżacza powietrza to nie czuję zapachu mgiełki w pokoju.
U nas się jak najbardziej sprawdziła. Na pewno skuteczna jest na katar, kaszel suchy i męczący, ból zatok i łagodzi ból gardła. Fajnie jest w domu zrobić sobie takie domowe sanatorium. Jak używam do nawilżacza powietrza to mgiełka ułatwia oddychanie i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w domu. Jest też bardzo wydajna za ok 10 zł mamy prawie litr mgiełki, którą można stosować samą ale też rozcieńczając. Polecam ;-)